GP 2024 Race 5: Pudsey Pacers – Entry List

The athletes below have entered this race. The age category shown is the individual athlete’s age category on the day. This may differ from their age category for the whole series, which is their age category at the first race.

249 entries found.

Name Category Club
Adam Firth M35 Bramley Breezers
Adam Moger M45 Kirkstall Harriers
Aileen Baldwin F70 Stainland Lions Running Club
Alan Douglas M55 Saltaire Striders
Ali Azfar M55 Baildon Runners
Alice Lilley F35 Roundhay Runners
Alison Ogle F45 Farsley Flyers
Alissa Howroyd F45 Horsforth Fellandale Club
Alistair Settle M50 Wakefield District H & AC
Alun Griffiths M65 Saltaire Striders
Alyson Glover F55 Kirkstall Harriers
Amy Linley F35 Dewsbury Road Runners
Amy Ramsden-Young F35 Hyde Park Harriers
Andrew Dean M55 Baildon Runners
Andrew Earnshaw M45 Stainland Lions Running Club
Andrew J W Smith M55 Northowram Pumas Running Club
Andrew Paterson M55 Queensbury Running Club
Andrew Smith M55 Northowram Pumas Running Club
Andy Baird M50 Stainland Lions Running Club
Andy Douglas M50 Horsforth Harriers
Andy Flynn M50 Northowram Pumas Running Club
Andy Mellor M60 Sowerby Bridge Snails RC
Andy Norman M50 Pudsey Pacers RC
Andy Smith M40 Slaithwaite Striders
Anna Sweeney F50 Horsforth Harriers
Anne Johnson F55 Stainland Lions Running Club
Anne Preston F45 Saltaire Striders
Anthony Weston M50 St. Theresa’s AC
Antony Bartkiw M45 Northowram Pumas Running Club
Antony Mawson M60 Pudsey Pacers RC
Becky Lawrence F45 Horsforth Harriers
Brad Strutt M35 Pudsey Pacers RC
Cairn Morrison M45 St. Theresa’s AC
Carl Heron M60 Queensbury Running Club
Carol Moran F60 Kirkstall Harriers
Carol Ramsden F65 Horsforth Harriers
Caroline Hesselden F55 Sowerby Bridge Snails RC
Catherine Gray F65 Horsforth Harriers
Charlotte Bartkiw F45 Northowram Pumas Running Club
Charlotte Brady F45 Sowerby Bridge Snails RC
Charlotte Mincher F50 Drighlington Dynamos RC
Charlotte Rossi F35 Morley Running Club
Cheryl Jepson F35 Bingley Harriers & AC
Chris Allen M45 South Leeds Lakers Running Club
Chris Jacobs M55 Dewsbury Road Runners
Chris Sawyer M65 Valley Striders AC
Chris Simpson M45 Pudsey Pacers RC
Christine Gale F50 Stainland Lions Running Club
Christophe Martyn M55 Pudsey Pacers RC
Christopher Glover M60 Kirkstall Harriers
Clare Evans FS Hyde Park Harriers
Clare Hamer F45 Sowerby Bridge Snails RC
Clare Miller F40 Farsley Flyers
Colm O’Hara M50 Roundhay Runners
Damian Yeadon M35 Northowram Pumas Running Club
Damien Pearson M40 Stainland Lions Running Club
Dan Marsden M40 Stainland Lions Running Club
Dan Pullinger M45 Pudsey Pacers RC
Dave Lonsdale M55 Baildon Runners
David Burdon M65 Pudsey Pacers RC
David Butlin M50 Pudsey Pacers RC
David Ferguson M60 Affiliated Individual
David Gee M65 Sowerby Bridge Snails RC
David McNamara M50 Morley Running Club
David Morley M65 St. Theresa’s AC
David Norris M50 Bingley Harriers & AC
David Render M45 South Leeds Lakers Running Club
David Smith M60 Dewsbury Road Runners
David Williams M60 Northowram Pumas Running Club
Dawn Medlock F60 Stainland Lions Running Club
Dianne Addison F60 Horsforth Fellandale Club
Dom Charkin M50 Farsley Flyers
Donna Swales F45 Abbey Runners
Duncan Spence M35 Pudsey Pacers RC
Edward Revell M45 Dewsbury Road Runners
Elaine Lines F60 Drighlington Dynamos RC
Elizabeth Parr F40 Slaithwaite Striders
Emer Dudley F60 Roberttown Road Runners
Emil Andrews M45 Pudsey & Bramley AC
Emily Bird F45 Roberttown Road Runners
Emily Follows F45 Kippax & District Harriers
Emma Robinson F40 Harrogate Harriers & AC
Fiona Waterhouse F45 Horsforth Harriers
Frances Howland F35 Northowram Pumas Running Club
G Mark Richardson M65 Dewsbury Road Runners
Gareth Arnold M45 Drighlington Dynamos RC
Gavin Mulholland M50 Stainland Lions Running Club
Geraldine Pugh F40 Baildon Runners
Gerard Skippins M50 Dewsbury Road Runners
Gini Knight F65 Horsforth Harriers
Glyn Mitchell M55 Slaithwaite Striders
Graham Kitchen M60 South Leeds Lakers Running Club
Heather Moffat F50 Stainland Lions Running Club
Heidi Johnson F40 Slaithwaite Striders
Helen Fagg F50 Horsforth Harriers
Helen Hudson F55 Stainland Lions Running Club
Helen Mann F60 Rothwell Harriers & AC
Helen Noyes F60 Hyde Park Harriers
Hilary Taylor F50 Drighlington Dynamos RC
Ian Furlong M40 Roundhay Runners
Ian Griffiths M45 Horsforth Harriers
Ian Hesselden M50 Sowerby Bridge Snails RC
Ian Martin M55 Vale of York Athletic Community
Ian Taylor M55 Horsforth Harriers
Ian Wilson M45 Dewsbury Road Runners
James Neale M50 South Leeds Lakers Running Club
Jane Kay F55 Baildon Runners
Jane Prust F65 Hyde Park Harriers
Janet Ashton F55 Pudsey Pacers RC
Jason Beckett M50 Bingley Harriers & AC
Jason Duggan M40 South Leeds Lakers Running Club
Jill Jarvis F40 Bramley Breezers
Jodie Smith F45 Sowerby Bridge Snails RC
John Calvert M55 Dewsbury Road Runners
John Ingles M55 Stainland Lions Running Club
John Sutton M45 South Leeds Lakers Running Club
John Ward M70 Abbey Runners
Jonathan Taylor M50 Stainland Lions Running Club
Jonny Cartwright M50 Northowram Pumas Running Club
Judith Fox F55 Horsforth Harriers
Julie Clark F65 Sowerby Bridge Snails RC
Kate Walter F60 Baildon Runners
Katie Edwards-Fox F40 Morley Running Club
Katie Jones F40 Drighlington Dynamos RC
Keith Brewster M70 Valley Striders AC
Ken Fox M65 Valley Striders AC
Ken Poyner M65 Rothwell Harriers & AC
Kevin Blake M45 South Leeds Lakers Running Club
Kevin Garlick M40 Bingley Harriers & AC
Kevin Yewlett M70 Holmfirth Harriers AC
Kezzie Medford F75 Pudsey Pacers RC
Kieran O’Brien M45 South Leeds Lakers Running Club
Laura Goodwin F40 Stainland Lions Running Club
Lee Taylor M45 Hyde Park Harriers
Leila Kara F60 Valley Striders AC
Liam Tyson M40 Slaithwaite Striders
Linda Carey F65 Baildon Runners
Linda Durkin F60 Kippax & District Harriers
Linda Hayles F70 Stainland Lions Running Club
Lisa Heath F55 Pudsey Pacers RC
Lorraine Naylor F50 Stainland Lions Running Club
Louise Gee F40 Slaithwaite Striders
Louise O’Brien F50 Horsforth Fellandale Club
Louise Rigby F50 Slaithwaite Striders
Lynne Barrett F65 Pudsey Pacers RC
Marcus Fascione M60 Drighlington Dynamos RC
Maria Chandler F50 Stainland Lions Running Club
Mark Henderson M60 Holmfirth Harriers AC
Mark Orbell M60 Pudsey Pacers RC
Mark Pottinger M40 Stainland Lions Running Club
Martin Bayliss M65 Meltham AC
Martin Dearie M50 Rodillian Runners
Martin Gebbett M60 Horsforth Fellandale Club
Martin Lee M50 South Leeds Lakers Running Club
Martin O’Brien M60 Stainland Lions Running Club
Martin Savage M45 Kirkstall Harriers
Martyn Jones M45 South Leeds Lakers Running Club
Matthew Holmes M45 Abbey Runners
Melanie West F50 Northowram Pumas Running Club
Michael Sanderson M35 Holmfirth Harriers AC
Michael Vargas M35 Hyde Park Harriers
Michelle Smith F40 Slaithwaite Striders
Mick Clayton M55 Pudsey Pacers RC
Mick Collinson M65 Denby Dale Athletic Club
Neil Barker M40 Farsley Flyers
Neil Midgley M70 Holmfirth Harriers AC
Neil Wallace M50 Horsforth Fellandale Club
Niamh Jackson F40 North Leeds Fell Runners
Nicki Cartwright F45 Northowram Pumas Running Club
Nigel Shaw M60 Baildon Runners
Oliver Gregory M40 Farsley Flyers
Oliver Harrison M40 Morley Running Club
Patricia Emery F60 Bingley Harriers & AC
Paul Bennett M60 Bramley Breezers
Paul Craven M55 Abbey Runners
Paul Dixon M60 St. Theresa’s AC
Paul Hammond M60 Kippax & District Harriers
Paul Hayhurst M50 Dewsbury Road Runners
Paul Murgatroyd M55 South Leeds Lakers Running Club
Paul Sammonds M35 Holmfirth Harriers AC
Paul Sayers M50 Morley Running Club
Paul Senior M45 Slaithwaite Striders
Paul Smith M50 Valley Striders AC
Paul Winn M70 Holmfirth Harriers AC
Paul Wood M50 Rodillian Runners
Paula Pickersgill F55 Stainland Lions Running Club
Pauline Naylor F60 Queensbury Running Club
Peter Ellerton M75 Bingley Harriers & AC
Peter Hey M70 Kirkstall Harriers
Peter Kerridge M60 Todmorden Harriers
Phil Wilkins M40 Drighlington Dynamos RC
Philip Boynton M35 Horsforth Harriers
Philippa Walton F55 Sowerby Bridge Snails RC
Quentin Emery M55 Bingley Harriers & AC
Rachel Calverley F50 Slaithwaite Striders
Rachel Draper F35 Slaithwaite Striders
Rachel Howard F45 Stocksbridge RC
Rachel Neale F45 Drighlington Dynamos RC
Rachel Roberts F35 Roundhay Runners
Richard Burgess M50 South Leeds Lakers Running Club
Richard Dawson M60 Bramley Breezers
Richard Hand M40 Stainland Lions Running Club
Richard Hardicre M50 Bramley Breezers
Richard Herrington M40 St. Theresa’s AC
Richard Mann M60 Rothwell Harriers & AC
Richard Smith M75 Holmfirth Harriers AC
Richard Walker M50 Airecentre Pacers RC
Rob Kersey M70 Holmfirth Harriers AC
Russell Dyson M75 Slaithwaite Striders
Ruth Hodgson F45 Horsforth Harriers
Ryan Clifford M35 Slaithwaite Striders
Samantha Sugden F45 Bramley Breezers
Samantha Taylor F35 Kirkstall Harriers
Sarah Alderson F45 Slaithwaite Striders
Sarah Holroyd F45 Northowram Pumas Running Club
Sarah Norman F55 Pudsey Pacers RC
Sarah O’Sullivan F45 Keighley & Craven AC
Sean Thompson M55 Stainland Lions Running Club
Shelagh Hopkinson F65 Baildon Runners
Shona Stone F50 Bingley Harriers & AC
Simon Cope M45 Dewsbury Road Runners
Simon Purll M50 South Leeds Lakers Running Club
Stacey Gilman F50 Roberttown Road Runners
Ste Duffy M35 Northowram Pumas Running Club
Stephen Chapman M60 Dewsbury Road Runners
Stephen Hetherington M60 Saltaire Striders
Steve Bond M45 Pudsey Pacers RC
Steve Hallam M65 Stainland Lions Running Club
Steve Woods M65 Pudsey Pacers RC
Steven Boocock M55 Horsforth Fellandale Club
Steven Clayton M50 Farsley Flyers
Stuart Tattersfield M50 Roberttown Road Runners
Sue Coates F75 Baildon Runners
Sue Jones F45 Slaithwaite Striders
Suzanne Costello F40 Kippax & District Harriers
Theresa Dean F40 Dewsbury Road Runners
Thomas Alcock M50 Wharfedale Harriers
Thomas Sharp M45 Wakefield District H & AC
Tim Brook M40 Holmfirth Harriers AC
Tim Neville M60 Stainland Lions Running Club
Tom Rogerson M45 Abbey Runners
Tracey Kerridge F55 Sowerby Bridge Snails RC
Trudy Ellis F45 Baildon Runners
Vera Ostojic F65 Baildon Runners
Vicki Hipkiss F55 Kirkstall Harriers
Victoria Mays F45 Horsforth Harriers
Wanda Macdonald F60 St. Theresa’s AC
Wayne Doherty M40 Morley Running Club
Zoe Hygate F45 Sowerby Bridge Snails RC