GP 2024 Race 7: Stainland Lions – Entry List

The athletes below have entered this race. The age category shown is the individual athlete’s age category on the day. This may differ from their age category for the whole series, which is their age category at the first race.

212 entries found.

Name Category Club
Aaron Hargreaves M40 Slaithwaite Striders
Adam Moger M45 Kirkstall Harriers
Aileen Baldwin F70 Stainland Lions Running Club
Alan Douglas M55 Saltaire Striders
Alan Sykes M70 Northowram Pumas Running Club
Ali Azfar M55 Baildon Runners
Alice Lilley F35 Roundhay Runners
Alison Hunter F60 Kippax & District Harriers
Alison Ogle F45 Farsley Flyers
Alun Griffiths M65 Saltaire Striders
Alyson Glover F55 Kirkstall Harriers
Andrea Douglas F45 South Leeds Lakers Running Club
Andrew Earnshaw M45 Stainland Lions Running Club
Andrew Paterson M55 Queensbury Running Club
Andrew Smith M55 Northowram Pumas Running Club
Andrew Smithson M55 Stadium Runners
Andy Douglas M50 Horsforth Harriers
Andy Mellor M60 Sowerby Bridge Snails RC
Andy Smith M40 Slaithwaite Striders
Anne Johnson F55 Stainland Lions Running Club
Anne Preston F45 Saltaire Striders
Anthony Weston M50 St. Theresa’s AC
Becky Lawrence F45 Horsforth Harriers
Bruce Duncan M75 Bingley Harriers & AC
Cairn Morrison M45 St. Theresa’s AC
Carl Heron M60 Queensbury Running Club
Carol Ramsden F65 Horsforth Harriers
Carole Fryer F55 Queensbury Running Club
Caroline Hesselden F55 Sowerby Bridge Snails RC
Charlotte Brady F45 Sowerby Bridge Snails RC
Chris Barr M60 Holmfirth Harriers AC
Chris Frontczak M35 Slaithwaite Striders
Chris Sawyer M65 Valley Striders AC
Christine Gale F50 Stainland Lions Running Club
Christophe Martyn M55 Pudsey Pacers RC
Claire Telford F45 Rodillian Runners
Clare Hamer F45 Sowerby Bridge Snails RC
Collette Spencer F50 Northowram Pumas Running Club
Colm O’Hara M50 Roundhay Runners
Damian Yeadon M35 Northowram Pumas Running Club
Dan Marsden M40 Stainland Lions Running Club
Daniel Jenkins M45 Saltaire Striders
Darren Attwood M50 Northowram Pumas Running Club
Darren Smith M50 Slaithwaite Striders
Dave Parker M60 St. Theresa’s AC
Dave Wainwright M55 Horsforth Harriers
David Faulkner M55 Queensbury Running Club
David Gee M65 Sowerby Bridge Snails RC
David I’Anson M65 St. Theresa’s AC
David McNamara M50 Morley Running Club
David Smith M60 Dewsbury Road Runners
David Williams M60 Northowram Pumas Running Club
Dianne Addison F60 Horsforth Fellandale Club
Donna Swales F45 Abbey Runners
Duncan Spence M35 Pudsey Pacers RC
Elaine Berrill F45 Northowram Pumas Running Club
Elaine Lines F60 Drighlington Dynamos RC
Elizabeth Judd F45 Slaithwaite Striders
Elizabeth Parr F45 Slaithwaite Striders
Ella King F35 Sowerby Bridge Snails RC
Emer Dudley F60 Roberttown Road Runners
Emily Dunk F35 Sowerby Bridge Snails RC
Fiona Waterhouse F45 Horsforth Harriers
Frances Howland F35 Northowram Pumas Running Club
Gail Bailey F50 Northowram Pumas Running Club
Gavin Mulholland M50 Stainland Lions Running Club
Graham Kitchen M60 South Leeds Lakers Running Club
Heather Anderson F55 Stainland Lions Running Club
Helen Armitage F55 Stainland Lions Running Club
Helen Noyes F60 Hyde Park Harriers
Hilary Taylor F50 Drighlington Dynamos RC
Ian Goulding M60 Holmfirth Harriers AC
Ian Hesselden M50 Sowerby Bridge Snails RC
Ian Martin M55 Vale of York Athletic Community
Ian Wilson M45 Dewsbury Road Runners
Jacqueline Stack F55 Horsforth Harriers
Jamie Lund M50 Sowerby Bridge Snails RC
Janet Ashton F55 Pudsey Pacers RC
Janet Foreman F55 Holmfirth Harriers AC
Janet Hartley F65 Rothwell Harriers & AC
Jason Duggan M40 South Leeds Lakers Running Club
Jason Shale M35 Bramley Breezers
Jeremy Morton M60 South Leeds Lakers Running Club
Jill Jarvis F40 Bramley Breezers
Jim Wheldon M70 Pudsey Pacers RC
Joanne Horan F40 Queensbury Running Club
Jodie Smith F45 Sowerby Bridge Snails RC
Jonathan Cowgill M55 Slaithwaite Striders
Jonathan Eagle M60 Horsforth Harriers
Jonathan Moon M35 Sowerby Bridge Snails RC
Jonathan Taylor M50 Stainland Lions Running Club
Judith Fox F55 Horsforth Harriers
Karen Riley F55 Slaithwaite Striders
Kate Penrose F70 St. Theresa’s AC
Kate Ritchie F40 Horsforth Harriers
Kate Walter F60 Baildon Runners
Katie Edwards-Fox F40 Morley Running Club
Kelly Gabbitas F40 Northowram Pumas Running Club
Ken Fox M65 Valley Striders AC
Kevin Blake M45 South Leeds Lakers Running Club
Kevin Simmonds M55 Slaithwaite Striders
Kevin Yewlett M70 Holmfirth Harriers AC
Kezzie Medford F75 Pudsey Pacers RC
Kieran O’Brien M45 South Leeds Lakers Running Club
Kirk Douglas M55 Farsley Flyers
Kiron Berrill M45 Northowram Pumas Running Club
Kirsten Poole F45 Slaithwaite Striders
Laura Millington F35 Slaithwaite Striders
Leila Kara F60 Valley Striders AC
Linda Carey F65 Baildon Runners
Lindsay Trelford F40 South Leeds Lakers Running Club
Lorraine Naylor F50 Stainland Lions Running Club
Lottie Ransom F35 Slaithwaite Striders
Louise O’Brien F50 Horsforth Fellandale Club
Louise Rigby F50 Slaithwaite Striders
Luke Cranfield M35 Northowram Pumas Running Club
Marcus Fascione M60 Drighlington Dynamos RC
Maria Chandler F50 Stainland Lions Running Club
Marie Jacob F45 Horsforth Harriers
Mark Crabtree M65 Halifax Harriers & AC
Mark Henderson M60 Holmfirth Harriers AC
Mark Orbell M60 Pudsey Pacers RC
Mark Pottinger M40 Stainland Lions Running Club
Mark Preston M60 Stainland Lions Running Club
Mark Seed M55 Bramley Breezers
Martin Bayliss M65 Meltham AC
Martin Dearie M50 Rodillian Runners
Martin Ellis M60 Halifax Harriers & AC
Martin Klavon M40 Northowram Pumas Running Club
Martin Lee M50 South Leeds Lakers Running Club
Martine Hartley F55 Sowerby Bridge Snails RC
Matthew Holmes M45 Abbey Runners
Melanie West F50 Northowram Pumas Running Club
Melvin Thompson M50 Roberttown Road Runners
Michael Robins M65 Valley Striders AC
Michelle Parker F35 South Leeds Lakers Running Club
Michelle Smith F40 Slaithwaite Striders
Michelle Vosper F40 Baildon Runners
Mick Clayton M55 Pudsey Pacers RC
Neal Rider M40 Northowram Pumas Running Club
Neil Baxter M45 Abbey Runners
Neil Midgley M70 Holmfirth Harriers AC
Nial Bullett M50 Stadium Runners
Nicola Appleyard F55 Sowerby Bridge Snails RC
Nigel Shaw M60 Baildon Runners
Patricia Emery F60 Bingley Harriers & AC
Paul Bennett M60 Bramley Breezers
Paul Butterfield M65 Stainland Lions Running Club
Paul Craven M55 Abbey Runners
Paul Cruthers M60 Sowerby Bridge Snails RC
Paul Hammond M60 Kippax & District Harriers
Paul Murgatroyd M55 South Leeds Lakers Running Club
Paul Sammonds M35 Holmfirth Harriers AC
Paul Sayers M50 Morley Running Club
Paul Senior M45 Slaithwaite Striders
Paul Winn M70 Holmfirth Harriers AC
Paula Pickersgill F55 Stainland Lions Running Club
Pauline Naylor F60 Queensbury Running Club
Peter Hey M70 Kirkstall Harriers
Phil Wilkins M40 Drighlington Dynamos RC
Philippa Walton F55 Sowerby Bridge Snails RC
Quentin Emery M55 Bingley Harriers & AC
Rachel Calverley F50 Slaithwaite Striders
Rachel Draper F35 Slaithwaite Striders
Rachel Howard F45 Stocksbridge RC
Richard Dawson M60 Bramley Breezers
Richard Hand M40 Stainland Lions Running Club
Richard Herrington M40 St. Theresa’s AC
Richard Smith M75 Holmfirth Harriers AC
Richard Smith M45 Sowerby Bridge Snails RC
Richard Spendlove M75 Stainland Lions Running Club
Richard Walker M50 Airecentre Pacers RC
Rob Kersey M70 Holmfirth Harriers AC
Robin Naylor M70 Queensbury Running Club
Ruth Anderton F55 Stadium Runners
Ryan Clifford M35 Slaithwaite Striders
Sally Caton F50 Stainland Lions Running Club
Sally Robinson F55 Baildon Runners
Samantha Sugden F45 Bramley Breezers
Sarah Alderson F45 Slaithwaite Striders
Sarah Brewer F50 Meltham AC
Sarah Norman F55 Pudsey Pacers RC
Sean Thompson M55 Stainland Lions Running Club
Shelagh Hopkinson F70 Baildon Runners
Shona Stone F50 Bingley Harriers & AC
Simon Cope M45 Dewsbury Road Runners
Sophie Payling F35 Horsforth Harriers
Stephen Skidmore M65 Denby Dale Athletic Club
Steve Hall M55 Dewsbury Road Runners
Steve Hallam M65 Stainland Lions Running Club
Steve Laffey M60 Dewsbury Road Runners
Steve Molloy M60 Northowram Pumas Running Club
Steve Woods M65 Pudsey Pacers RC
Steven Clayton M50 Farsley Flyers
Steven Cook M35 Slaithwaite Striders
Steven Marsland M55 Slaithwaite Striders
Stuart Dunbar M60 Saltaire Striders
Stuart Gall M45 St. Theresa’s AC
Sue Jones F45 Slaithwaite Striders
Sue Talbot F65 South Leeds Lakers Running Club
Susan Marsland F60 Slaithwaite Striders
Theresa Dean F40 Dewsbury Road Runners
Thomas Sharp M45 Wakefield District H & AC
Tim Brook M40 Holmfirth Harriers AC
Tim Dean M45 Dewsbury Road Runners
Tim Mosedale M40 Saltaire Striders
Trudy Ellis F45 Baildon Runners
Vera Ostojic F65 Baildon Runners
Vicki Hipkiss F55 Kirkstall Harriers
Victoria Mays F45 Horsforth Harriers
Will Kerr M45 Saltaire Striders
William Belcher M60 Bingley Harriers & AC