5 Mile Championship 2017

Venue: Haworth

Race Date: June 8th, 2017

Clubs Table

Club 1st 2nd 3rd
Baildon Runners 4 5 4
Bingley Harriers 2 3 1
Keighley & Craven AC 2 0 4
York Acorn RC 2 0 0
Horsforth Harriers 1 1 1
Longwood Harriers AC 1 0 1
Abbey Runners 1 0 0
Harrogate Harriers 1 0 0
Ilkley Harriers 1 0 0
Kimberworth Striders 1 0 0
Otley AC 1 0 0
Totley AC 1 0 0
Stainland Lions RR 0 2 1
Barnsley AC 0 2 0
Hallamshire Harriers 0 1 0
Todmorden Harriers & AC 0 1 0
Idle AC 0 0 1

F35

Pos Name Club Time
1 Emma Stoney Baildon Runners 0:34:57
2 Donna Kaznowski Baildon Runners 0:38:47
3 Rachel Smith Baildon Runners 0:45:37

F40

Pos Name Club Time
1 Jo Buckley Bingley Harriers 0:33:55
2 Tanya Blake Stainland Lions RR 0:33:56
3 Ayan Hardaker Keighley & Craven AC 0:35:18

F45

Pos Name Club Time
1 Tizz/Elisha Woffenden Keighley & Craven AC 0:33:42
2 Lesley Watson Bingley Harriers 0:34:46
3 Julie Potter Baildon Runners 0:41:00

F50

Pos Name Club Time
1 Sally Malir Ilkley Harriers 0:35:33
2 Gail Colville Barnsley AC 0:37:31
3 Emma Dooks Keighley & Craven AC 0:41:05

F55

Pos Name Club Time
1 Gill Boynton York Acorn RC 0:39:57
2 Denise Bailey Baildon Runners 0:51:34

F60

Pos Name Club Time
1 Carolyn Hargreaves Baildon Runners 0:48:20
2 Myra Wells Todmorden Harriers & AC 0:50:49
3 Anastasia Lincoln Idle AC 1:03:01

F65

Pos Name Club Time
1 Yvonne Twelvetree Totley AC 0:39:36
2 Sue Coates Baildon Runners 0:43:56
3 Elinor Newhouse Baildon Runners 0:51:41

F70

Pos Name Club Time
1 Coralin Harrison Harrogate Harriers 0:56:27

F75

Pos Name Club Time
1 Hilary Wharam Horsforth Harriers 0:58:52

M35

Pos Name Club Time
1 Lee Kaznowski Baildon Runners 0:31:28
2 Richard Crombie Stainland Lions RR 0:36:42
3 Stuart Preston Keighley & Craven AC 0:39:42

M40

Pos Name Club Time
1 Robert Vincent Abbey Runners 0:31:53
2 John McNiffe Baildon Runners 0:34:11
3 John Conroy Keighley & Craven AC 0:35:51

M45

Pos Name Club Time
1 Michael McCartney Bingley Harriers 0:30:13
2 Dean Furniss Hallamshire Harriers 0:31:09
3 Craig Miller Stainland Lions RR 0:32:00

M50

Pos Name Club Time
1 Donald E G Kennedy Longwood Harriers AC 0:34:40
2 Nigel Shaw Baildon Runners 0:37:30
3 David Lonsdale Baildon Runners 0:51:31

M55

Pos Name Club Time
1 Mark Hall Otley AC 0:29:58
2 Mark Westman Bingley Harriers 0:38:32

M60

Pos Name Club Time
1 Steve Boynton York Acorn RC 0:33:22
2 Dave Allemby Barnsley AC 0:37:07
3 David Womersley Horsforth Harriers 0:38:10

M65

Pos Name Club Time
1 Jim Wheldon Baildon Runners 0:37:03
2 Gerry Bell Bingley Harriers 0:37:39
3 Ian Mitchell Longwood Harriers AC 0:37:40

M70

Pos Name Club Time
1 David Ramsden Keighley & Craven AC 0:39:37
2 Kevin Watson Horsforth Harriers 0:40:27
3 Oliver Downing Bingley Harriers 0:45:36

M75

Pos Name Club Time
1 Ken Chapman Kimberworth Striders 0:43:34

Leave a Reply

Your email address will not be published.