10 Mile Championship 2014

Venue: Eccup 10

Race Date: July 13th, 2014

Clubs Table

Club 1st 2nd 3rd
Pudsey Pacers RC 3 0 1
Wakefield District Harriers & AC 2 1 1
Baildon Runners 2 1 0
Otley AC 2 0 0
Harrogate Harriers 1 2 0
Ilkley Harriers 1 1 0
Valley Striders 1 0 3
Kingstone Runners 1 0 0
Bingley Harriers 1 0 0
Crossgates Harriers 1 0 0
St Theresa’s AC 1 0 0
Wetherby Runners 1 0 0
Spenborough & District AC 0 3 0
Barnsley AC 0 1 1
Halifax Harriers 0 1 0
Kirkstall Harriers 0 1 0
Leeds City AC 0 1 0
Skyrac AC 0 1 0
Horsforth Harriers 0 0 1
Abbey Runners 0 0 1
Hyde Park Harriers 0 0 1
Stainland Lions RR 0 0 1

F35

Pos Name Club Time
1 Rachel Carter Ilkley Harriers 1:10:10
2 Kate Archer Ilkley Harriers 1:10:43
3 Rachel Cullen Stainland Lions RR 1:17:14

F40

Pos Name Club Time
1 Fiona Davies Kingstone Runners 1:03:57
2 Donna Edmondson Skyrac AC 1:06:08
3 Joanne Bitcliffe Wakefield District Harriers & AC 1:17:56

F45

Pos Name Club Time
1 Eileen Mannion Wakefield District Harriers & AC 1:16:17
2 Sue Moul Harrogate Harriers 1:18:37
3 Janette Freeman Horsforth Harriers 1:22:28

F50

Pos Name Club Time
1 Andrea Dennison Bingley Harriers 1:14:31
2 Sue Simpson Harrogate Harriers 1:16:11
3 Sue Sunderland Valley Striders 1:21:16

F55

Pos Name Club Time
1 Susan Ransome Pudsey Pacers RC 1:20:07
2 Barbara Lee Baildon Runners 1:21:07

F60

Pos Name Club Time
1 Debbie Bland Baildon Runners 1:20:34
2 Virginia Lewin Halifax Harriers 1:32:35

F65

Pos Name Club Time
1 Jackie Walters Baildon Runners 1:40:13

F70

Pos Name Club Time
1 Moira Lenaghan Crossgates Harriers 1:40:21

M35

Pos Name Club Time
1 Scott Harrington Otley AC 0:56:01
2 David Driver Barnsley AC 0:57:58
3 John Hobbs Valley Striders 0:58:53

M40

Pos Name Club Time
1 Andy May Valley Striders 0:58:27
2 Kevin Ogden Spenborough & District AC 0:58:43
3 Nigel Armitage Pudsey Pacers RC 0:59:21

M45

Pos Name Club Time
1 Joseph Kwallah Wetherby Runners 0:59:51
2 Antony Bradford Spenborough & District AC 1:04:43
3 Steve Darby Barnsley AC 1:04:46

M50

Pos Name Club Time
1 Mark Hall Otley AC 1:00:04
2 Martin Hall Spenborough & District AC 1:02:39
3 Duncan Clark Abbey Runners 1:05:17

M55

Pos Name Club Time
1 Paul Stockburn Harrogate Harriers 1:04:54
2 Peter McNamara Wakefield District Harriers & AC 1:05:21
3 Ken Fox Hyde Park Harriers 1:12:26

M60

Pos Name Club Time
1 Peter Gooding Wakefield District Harriers & AC 1:09:52
2 Chris Corcoran Leeds City AC 1:14:18

M65

Pos Name Club Time
1 Christopher Gill St Theresa’s AC 1:11:08
2 John Hutchinson Kirkstall Harriers 1:14:35
3 Paul White Valley Striders 1:16:09

M70

Pos Name Club Time
1 Rodney Tordoff Pudsey Pacers RC 1:31:34

M75

Pos Name Club Time
1 Don Stead Pudsey Pacers RC 1:48:06

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *